המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
קראו על האירועים
 הסדנאות והחידושים
שיעשו טוב ללב שלכם
 
 

כנס מומלץ:
להקדים תזונה לתרופה
פרטים בקישור
 
 

הפחתת לחץ דם ותרופות
 
שיטה ייחודית 
מוכח מחקרית
 
לפרטים 077-7007952
 

  הרצאות מומלצות:   
   שבוע בריאות רעננה  
החל מה 11.11 


סיורים וסדנאות בישול
מן הטבע
 


Google

סדנת לחץ דם עוד כתבות

סדנה להורדת לחץ דם - עדויות ממשתתפי הסדנה

 
כל המתעניין בסדנה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות מוזמן לקרוא כמה מהחוויות של משתתפי הסדנאות שנערכו בישוב תובל (ליד כרמיאל).
מרבית המשתתפים יסכימו גם שתדברו איתם אישית ותשאלו שאלות נוספות. על מנת לקבל את מספר הטלפון שלהם אנא צרו איתי קשר בנייד: 050-5795155 או דרך הדוא"ל: ofir(AT)heartcenter.co.il
 
 

"... במפגשים הקבוצתיים כל יום שישי בתובל למדתי מה משפיע על לחץ הדם ומה ניתן לעשות. פגשתי אנשים נוספים שמאמינים ביכולת הדינאמית של הגוף לעשות שינויים ושמעתי מהם שלא רק לחץ הדם, גם הכולסטרול, הסוכר בדם ואפילו הפטריות בציפורניים השתפרו ואף נפרדו מחלק מאתנו לאחר שנים רבות ביחד זה עם זו.

לאחר כחודשיים של הליכה ויוגה כמעט יומיומיים, ותזונה שמבוססת על שבוע דיאטת אורז לניקיון הגוף וחזרה בהדרגה לתזונה מאוזנת ומתאימה למצב הבריאותי שלי, נפרדתי מהנורמיטן והתיידדתי עם מד לחץ הדם שנותן לי ערכים מאד מספקים.

אני אופטימית ורגועה למרות שהעולם מסביבי לא השתנה.

כנראה שהשינוי צריך לבוא מבפנים

וזה עובד.

 
חגית, משגב.   

"...כשאני מסתכלת על השבועות שחלפו, רגע לפני דמעות הפרידה אני יודעת שגליתי בעצמי יכולות שחיזקו אותי, הבנתי שאפשר לשנות, להשתנות. אני  לומדת לשלוט באיכות המזון שנכנס לגוף שבתוכו אני חיה ומתרגלת לאכול באופן אחר.

אני חווה יחס אחר לעצמי, מודע יותר, מתחשב, בריא, נעים ומרגיע.

פגשתי אנשים שכיף להיות אתם, לצחוק אתם ללמוד אתם ולשתף אותם.  התמיכה שלהם עודדה אותי ועזרה לי במשברונים בדרך .

וכשאני מסכמת, ביני לביני ורוצה מאד לשתף גם אחרים, אני יכולה להציג ציונים מעולים במבחן התוצאה ומזכירה לעצמי שהתובנות בתהליך חשובות לא פחות מההישגים והם וודאי יעזרו לי לשמר אותם.

בין התוצאות שאני גאה בהן אפשר למצוא ירידה משמעותית בערכי לחץ הדם, מזעור הצורך בתרופות והמתנה לאישור רפואי להיפרד מכולן באופן סופי.

קילוגרמים נשרו, בגדים ש"התכווצו" וכבר תכננתי להעביר הלאה חזרו למלתחה.

 אולי זה מקרה שלא קבלתי חיסונים ולא חליתי בחורף הזה אף לא פעם אחת, ואולי לא?..."

חנה,
04-9907944
 

"...מצאתי את עצמי מצלצל לאופיר, קובע פגישה ונופל מבלי דעת איך, כמה ולמה, לסדנה מסוג אחר, כזו שיש בה גם משמחת הנעורים וגם מחכמת הניסיון - פחות מרוץ חיים מטורף ויותר שקט נפשי (יוגה), פחות תאווה וחמדנות ויותר בקרה והנאה מהטעם הטבעי והבריא, פחות סיפוק של צורך רגעי ויותר הנאה מוסכלת ואיכותית.

נשמע הזוי ? דמיוני ? סתם מילים יפות ?

אפשר מבחינתי לתאר ולספר על השינויים האמיתיים, הירידה במשקל (המכנסיים שנופלות), בלחץ הדם, הכולסטרול ובכלל בתחושות הגוף שלי, הכל השתנה לטובה."

עודי ברנדט
 

הגעתי לסדנה אחרי שנים של סחיבת בעיות, עודף משקל, התחלה של חץ דם גבוה וכו'. יש לי רתיעה מרופאים,  אני נמנע ככל יכולתי מלהגיע לרופא המשפחה ולרופאים בכלל, לא מרגיש נוח  . בפעם האחרונה שהייתי אצל הרופא לחץ הדם שלי היה כל כך גבוה שהחלטתי שאין ברירה וצריך להתחיל
לטפל
 
במקרה נתקלתי באותה תקופה במאמר "מיליארד סינים אינם טועים" שדיבר על הורדת לחץ דם בלי צורך בתרופות (ורופאים). הייתי קצת ספקן אבל החלטתי ששווה בדיקה ואין מה להפסיד, אם לא יעזור אחזור לרופא המשפחה
 
היום , לקראת סוף הסדנה אני מרוצה מאוד, הצלחתי להפוך את מגמת העלייה בלחץ הדם והתדרדרות במצב הבריאותי . לחץ הדם שלי נמוך ואפילו בבדיקה במרפאה הוא נמצא תקין, בנוסף המשקל שלי יורד. שמח שכל זה קורא בלי לקחת תרופות
 אני מאמין שהכלים שקיבלתי יעזרו לי בטווח הארוך לחיות חיים בריאים יותר ועם כמה שפחות רופאים
 
עדי חובב,  שתולה 

הסדנא להורדת לחץ דם מהווה חוויה טובה ומשמעותית בכמה מימדים : זוהי העלאה חשובה של המודעות למה שנכנס לפה שלך ושלי - כשהעובדות הן שלחץ הדם פשוט ירד
ל ה פ ת ע ת י
והאוכל קשור גם קשור לכך - מנסיון וגם תרגילי היוגה הינם תוספת רבת חשיבות - ככלי ישיר לתחושה טובה ותנועה משופרת של גב תחתון
ועוד אוסיף כי החבורה שהתכנסה - 18 איש ואישה - נותנת כוח לעמוד בכללים החשובים
שיוצרים את הההצלחה . ומכאן שהדרך אותה מוביל אופיר נעשית בהירה , מענינת , רבת אתגר ומושכת לעמידה איתנה כדי שהגוף - שלך ושלי - יהיה שמח ובריא יותר
 
 ברכות
ע. תושב כפר ורדים
 

לאופיר היקר,
זוהי הזדמנות נפלאה להודות לך על מסע מרתק, ללמוד את הדרך לחיים בריאים.
מידי יום שישי ב"תובל" - צעידה, יוגה וארוחות.. מאלפות ומעלפות, הרצאה מלומדת ועם מצגת.
והכל באוירה טובה של נחמדות אקטיבית, סבלנות, נדיבות, יחסי אנוש, ללא ביקורת ועם דאגה, איכפתיות ומילה טובה.
תודה לך על שהיית שם, עם רצון אמיתי וכן להשגת המטרה, שלך ושלי.
 
אומרים שאנשים מאמינים באנשים שמאמינים בעצמם ובדרכם.
אכן כן.
באהבה,
זמירה מגני
 

אופיר היקר,
 
בזכותך יצאנו לדרך חדשה - צעדנו, עשינו יוגה, אכלנו בריאות ושמענו הרצאות מאירות ומועילות.
וככל שחלף הזמן, לחץ הדם ירד, וההרגשה הטובה עלתה...
 
תודה, אופיר, על היחס החם, על העידוד, על האכפתיות ועל הנעימות
שלך,
בהערכה ובידידות רבה,
נסים ותרצה

 

הגעתי לסדנה עם אמונה ששינוי תזונתי יכול אכן לעשות שינוי בריאותי, אך עם חשש לגבי היכולת להתמיד במשטר תזונתי קפדני לאורך זמן.

עדיין לא עבר זמן משמעותי מסיום הסדנה, השינוי הבריאותי ניכר לעין – הורדת משקל, הורדת מינון תרופתי, ירידה ברמות הכולסטרול והסוכר, גם החשש מיכולת ההתמדה ירד. כיום אני יודע שהתפריט, המגוון והמינון עימו אנו מסיימים את הסדנה, הינו הגיוני ובר התמדה ומאפשר לשמר את הישגי הסדנה לאורך זמן.

 בברכה,

נתן, בן 56

natan.kar<at>gmail.co.il

 

 
כמה מילות סיכום על הסדנא

הגעתי לסדנא במצב של "השמנה" ובעיצומו של תהליך השמנה זוחל ולאחר שכל ניסיונותיי האחרים להורדה במשקל, לרבות השתתפות בקבוצות תמיכה, לא צלחו. לחץ הדם היה גבוה ומאוזן ע"י תרופות כבר שנים. הסוכר בדם היה יחסית גבוה מספיק, כדי לספק איתות על הצורך הדחוף להתחיל לשים לב !

בסוף הסדנא אני עומד על 12 ק"ג פחות (עברתי ממצב של "השמנה" למצב של "עודף משקל") ואני ממשיך לרדת במשקל לעבר היעד שלי שהוא מצב של "משקל בריא". אני מקווה להשיג יעד זה, למרות שהסדנא הסתיימה.

לחץ הדם היום הוא מצוין גם לאחר שהורדתי, באישור רופא המשפחה, 2 תרופות מתוך 3 (נגד לחץ דם) ואני בדרך להוריד גם את התרופה האחרונה. רמת הסוכר בדם ירדה לרמה נורמלית בהחלט. גם ערכי הכולסטרול ירדו בצורה משמעותית.

הדבר החשוב ביותר הוא שהסדנא עשתה לי "סוויץ' בראש".

אני, שאהבתי לאכול כמעט הכול, והרבה, אוכל היום רק מזון בריאותי, בודק טוב מה נכנס לי לפה, הורדתי כמויות של אוכל ונמנע, כמעט לחלוטין, מאכילת מזון שאינו הכרחי.

בסדנא רכשנו ידע בסיסי חשוב על המזון ומרכיביו, מה טוב ומה לא טוב, מה כדאי לאכול ועל מה רצוי לוותר. גם במושג מזון בריאות, חשוב מה כדאי יותר לאכול ומה לא, לדוגמא: דגים, שהם לכל הדעות, טובים לבריאות, חשוב לדעת איזה דגים יותר בריאים ובאילו רצוי לא לגעת, וכן הלאה לגבי מזונות אחרים.

נוסף על רכישת ידע על המזון, התמקדה הסדנא גם על הרגלי אכילה, שבחיי היומיום, לא כל כך שמים לב אליהם, והם לא פחות חשובים לתזונה נכונה ובריאה, וגם על דרכים להפגת המתח בחיינו.

הסדנא הועברה בצורה נעימה, באווירה רגועה ולא מלחיצה וגם החומר התיאורתי הועבר בצורה ידידותית ושווה לכל נפש, וניכר שניתן עם ידע רב. אפשר בהחלט להגדיר את הפגישות השבועיות "כבוקר של כיף".

גם המבנה של הסדנא שכלל הליכה משותפת, יוגה, ארוחה משותפת ולימוד תיאורתי, תרם להרגשת ההי שליוותה אותי במהלכה.

לסיכום אני שמח להדגיש, שהתזונה הבריאה והנכונה, ביחד עם הפעילות הגופנית שאני עושה מדי יום ביומו, ללא ויתורים, הפכו חלק מחיי! והחשש שהטריד אותי לפני הסדנא  "מה יהיה אחרי שזו תסתיים", מתברר בינתיים, כחודש לאחר סיום הסדנא, כחשש שווא.

מי שרוצה לקחת את "בריאותו בידיו", השתתפות בסדנא הזו, לפי דעתי, היא אופציה טובה בהחלט!

+++ ניתן לקורא על מצבו של אורי יותר משנה לאחר סיום סדנה להורדת לחץ דם

 אורי שנער, בן 63, מעצמון

050-5395164

iushinar<AT>zahav.net.il

 


הגעתי לסדנא על סף תחילת נטילת כדורים להורדת לחץ דם.

למעשה , לחץ הדם החל לנהל את חיי, תפקוד היום יום שלי נפגע.

בסיום הסדנה אני מרגישה מצוין, תוצאות בדיקות כלליות ומעקב לחץ הדם אכן מדברות בעד עצמן...

לכאורה מדובר ב"סדנת אורז"...,  בפועל אני מרגישה שבזכות הסדנא החזרתי לעצמי את השליטה בחיי

 אסתי


אופיר פוגל  היקר ,

הגעתי לסדנא עם לא מעט ספקות , הייתי עם לחץ דם גבוה שהצדיק כדור נוסף לשם איזון .

במסגרת הסדנא התאזן לחץ הדם ומדדיי הסוכר השתפרו מאוד עד כדי כך שאני נעזר היום בפחות תרופות מבעבר. 

למדתי המון על תזונה נכונה ואורח חיים בריא , בקיצור יצאתי לדרך חדשה  והרבה יותר בריאה.

 יישר כח ,

מוטי אברג'ל

נהריה


 השתתפות בסדנה לשיפור הבריאות - סדנת אורז

באוקטובר 2010 נרשמתי והתחלתי להשתתף בסדנה לשיפור הבריאות שנערכה בקיבוץ תובל.

סיבת הצטרפותי לסדנה היתה רמת כולסטרול גבוהה –260mg%. זאת למרות שאני צמחוני טבעוני שנים רבות. רמת הכולסטרול הגבוהה אצלי היא, כנראה, בעיה תורשתית.

אינני מאמין בכדורים כפתרון לבעיות בריאותיות והעדפתי לטפל בבעיה מתוך עמדה של לקיחת אחריות על בריאותי.

הסדנה הסתיימה בפברואר 2011 ועם סיומה בצעתי בדיקת כולסטרול. רמת הכולסטרול ירדה ל –197 mg%.

תוצאות לוואי של הסדנה היו:

ירידה ברמות לחץ הדם (למרות שלחץ הדם שלי היה נמוך לפני הסדנה).

ירידה במשקל – 6 ק"ג בתקופה של 4 חודשים (למרות שמשקלי בתחילת הסדנה היה 66 ק"ג ולא התכוונתי להקטינו).

אנו גרים באמירים ורמת המודעות שלנו לתזונה בריאה היא גבוהה למדי. אף על פי כן למדתי רבות בסדנה ושיניתי רבים מהרגלי התזונה שלי.

השילוב של הליכה ברגל ושיעור יוגה בתחילת כל מפגש הוסיפו והעשירו את איכותה של הסדנה. ועל ארוחות הערב המצויינות שהוכנו ע"י משתתפי הסדנה אפשר רק להרעיף שבחים רבים.

לסיכום:

סדנה נפלאה מלאה בהתנסויות, ידע וטעם טוב שתוצאותיה מדברות בעד עצמן.

הסדנה מנוהלת ומועברת, ע"י אופיר פוגל הנטורופת, ברגישות, בנועם ובדאגה רבה לכל משתתף, באופן הראוי לכל שבח.

ממליץ בחום

יוסי פלג, 
אמירים.
054-4208373
050-5208373
 
 

 
תמיד ידעתי ! היו לי דוגמאות בבית. אמא טבעונית שנרפאה מכמה תחלואות ועד היום שומרת על תזונה בריאה.  בת שהפכה טבעונית בגלל אסטמה וברגע שהפסיקה לאכול דברי חלב ובשר נרפאה לחלוטין . אבל......עד שלא הגעתי לגיל  שבו אנו עוברים שינויים הורמונליים והגיל מתחיל לתת אותותיו לא הפנמתי וקשה היה לי לוותר.

הגעתי לסדנא עם לחץ דם מעט גבוה ותופעות גיל המעבר. הגעתי נחושה להצליח כשהמטרה להיפטר מהתלות בכדורים. לא הייתי בטוחה שתהינה תוצאות חיוביות אבל החלטתי לגייס את כל הכוחות + אמונה ולתת לזה צאנס.

בסדנא המופלאה קבלתי כלים, הסברים וחיזוק מכל הסובבים שהגיעו מאותה סיבה אף אחד לא שפט אותי או את האחר בגלל עודף משקל והייתה אוירת תמיכה.

אופיר הנטורופת גילה ידע ומיקצועיות שנתנו תחושת בטחון והנה הפלא ופלא התחילו להיות תוצאות החל מהשבוע הראשון .

כמה שנשמע ונראה קשה לביצוע ענין אכילת האורז המלא מסתבר שבפועל הענין בר ביצוע ואפילו טעים !!!!

היום לאחר 4 חודשים חלפו עברו להן כל תופעות גיל המעבר ונשארתי עם כדור אחד קטן ( באישור רופאת המשפחה ) שגם הוא בוודאי יעלם בקרוב.  לחץ הדם מאוזן , אני מלאת מרץ וחזרתי לתפקד כמו בימים הטובים .( בדרך השלתי גם כמה ק"ג שזה הערך המוסף )

בסדנא הכרתי אנשים נפלאים שלכולם מטרה משותפת ובת השגה .

אני ממליצה בחום לכל אחד . אל תפחדו זה אפשרי וזה בריא !!!!!
 
שלווה
בת 55
 

 
  בלי לחץ (דם...) בבקשה
 
האמת, שהכל התחיל מקנאה, כשראיתי את אורי הולך ומצטמק מולי מדי יום בהליכות סביב הישוב. מילא מצטמק, אבל גם מחייך?...
כשבאחד הבקרים שאלתי אותו לפשר דלות משקלו – "האם אתה בריא? אורי, הכל בסדר"?
עצר את הליכתו הנמרצת והשיב לי – "שמע גדעון, שיניתי את אורח חיי. באמת. אנחנו נפגשים בתובל כל שבוע לסדנא מיוחדת במינה עם נטורופת ג'ינג'י מקסים בשם אופיר פוגל. הוא פשוט יודע את העבודה. זה לא עניין של קלוריות, זה עניין של אורח חיים. אתה חייב את זה לעצמך".

המשכתי ללכת...

כשהגעתי הביתה נכנסתי לאתר של אופיר פוגל. קראתי על האורז וסגולותיו ועל הסדנא. למחרת נפגשתי עם אופיר לשיחת היכרות, בה הסביר הג'ינג'י את הרעיון ואת התהליך.

ומאז (כחצי שנה) הכל היסטוריה... לחץ הדם, קילוגרמים רבים, האלרגיות והרגשת הכבדות הפכו לחלק מההיסטוריה.

השילוב המיוחד של יוגה, הליכה, תזונה, למידה, חברותא ומנחה נטורופת ג'ינג'י מקסים עשו את זה.

ממליץ מאד לכל מי שרוצה לעשות שינוי. אמיתי.

מוזמנים להתקשר אלי.

גדעון, בן 57 ממשגב
04-9909435
 

 

הדרך שלי לחיים טובים יותר

הסדנה התפרשה על פני 4 חדשים, הפגישות היו חד שבועיות בנות 4 שעות שבה - הליכה משותפת בנופו של קיבוץ תובל, שעה נפלאה של יוגה, שלימדה את כולנו איך במנחים פשוטים משתנה תפיסת הגוף שלנו ומשתפרת לעין ערוך משבוע לשבוע, ארוחת-ערב משותפת חווייתית ומענגת ושעור מ א ל ף שלימד אותנו אופיר פוגל, מנחה הסדנה, יוזמה ומפעילה, נטורופת רב ניסיון ופעלים.

4 שעות של נועם!

קראנו לה "סדנת אורז" כי למדנו שלאורז יש השפעה מצוינת על לחץ דם ותחלואים נוספים. אכלנו הרבה אורז אבל למדנו להכין ממנו מטעמים. וכן- בהדרגה נוספו מזונות מגוונים. הארוחות המשותפות היו חוויה גסטרונומית מענגת.

ההמלצה הזו שלי נובעת מתוך הרגשת החשיבות שחשתי במהלך הסדנה, שבה היו שעורים רבים על הבנת ה'מכונה' שלנו שצורכת מזון ולא רק מזון גשמי. זו לא היתה סדנת "זבנג וגמרנו" אלא מלמדת, מבססת ומאפשרת זמן להפנמה אמיתית.
 
בברכה,
נורית שניר
כפר ורדים
 

אופיר שלום.

במפגשינו התחברתי חזק לעניינים מאד מהותיים בנוגע לתזונה נכונה ופעילות גופנית נלווית.

בסך הכל – רציתי להודות לך על תקופה מאד יפה של אותם השבועות של הסדנא שהיתה... אין בכלל מה להשוות את ההנאה והלימוד וההבנה שרכשתי, לעומת מעט הסבל והמאמץ שנדרשו כדי לקיים זאת. ואפשר להסתכל על כך אחרת: כאשר המטרה כל כך ברורה והיא מועברת על ידך באופן כל כך מקצועי מצד אחד וחברותי ואישי מצד שני, הרי המאמץ שנדרש כבר אינו סבל אלא הופך לחוויה מעשירה ומאתגרת והעמידה ביעדים מביאה אושר וסיפוק רב.

אני מקווה שאצליח להמשיך בדרך שהותוותה על ידך ומאחל לך המשך פורה של הפעילות. בהזדמנויות שונות אני מספר לחבריי וחברותיי אודותיך ואולי מישהו/י מהם יקח זאת הלאה עבור עצמו.

כל טוב,

זאב רשף, עצמון


 
 
 
 

. לחץ כאן לפרטים על דיאטת אורז

 
 
 

 

התכנים המופיעים באתר הינם למידע בלבד ואינם באים להחליף בשום מקרה ייעוץ ו / או טיפול הניתן על ידי רופא ו / או בעל מקצוע אחר בתחום הרפואה
               מפת אתר              ©2004 ,אופיר פוגל ,כל הזכויות שמורות
דף הבית | | אודות | מאמרים | ספר הלב | סדנאות והרצאות | תקצירי מחקרים | מילון מונחים | תשובות לשאלות נפוצות | התמצאות באתר